Program Czech Eagles do konce roku 2020

Vláda sportování dětí nepřeje. Jak jinak si vysvětlit dlouhodobá opatření znemožňující aktivní pohyb a sport mládeže, nemluvě o chlapech ve věku 17, 16, 15 let, kdy jim začíná jít doslova o všechno. V tomto věku se mají začít vytvářet základní předpoklady pro to, jestli budou mít jednou šanci vydat se za svým snem a pokusit se o kariéru v profesionálním sportu. Bohužel, co jsme si zvolili, to máme. Jen nikdo nesmíme zapomenout, co pro nás tahle parta se svými nohsledy v podobě zástupců sportu v čele s Milanem Hniličkou udělala. Nikde na světě není mládežnický sport brán tak u huby jako v Česku a tohle si musíme všichni do budoucna pamatovat.

Ale co s tím. Vládní nařízení jsou jaká jsou a na to nemáme sérum. Proto jsme se snažili v mezích mantinelů vytvořit pro ty, co to nevzdávají politice navzdory aspoň nějaké podmínky a udržet kontakt s ledem. V Česku platí pravidlo sportování ve venkovních prostorách v malých skupinách do 6-ti lidí. Máme pro své klienty dvě lokality. Jedna na městském kluzišti ve Velké Bystřici nedaleko Olomouce. Jedná se o menší ledovou plochu rozměrů menší hokejové třetiny včetně mantinelů a sítí za bránami, která je dle našeho soudu pro skupinu 5 hráčů dostačující pro individuální trénink na malém prostoru. Termíny jsou již vypsány a lze se na ně přihlásit, dále řešíme, tedy v podstatě upřesňujeme časy tréninků na odkrytém stadionu v Bruntálu. Tady se jedná naopak o kluziště největších přípustných rozměrů pro lední hokej, takže těch 5 hráčů s trenérem tam budou téměř ztraceni.

Teď o víkendu hrajeme dva parádní zápasy s SHS Selekt v Czieszině a současně pracujeme na získání prostoru na ledě v Polsku a možnosti si zahrát. A zároveň doufáme v lepší zítřky. Přátelé, brzy na shledanou.

Posted by Ctibor Melovský