Články

Czech Eagles Sunday již brzy!!! Začínáme 17.5.2020 v Brně.

Doteď díky koronavirové pandemii nebylo jasno, kdy a jestli vůbec začnou tradiční nedělní tréninky v období mimo hlavní sezónu. Situace se zdá, vážení přátelé, být už vyjasněná a první nedělní dýchánek začínáme 17.května na Halách v Brně. Další termíny jsou 24.5, 14.6, 21.6 a 28.6.

Tradičně pojedeme dvě skupiny 2008 a mladší a 2002 a mladší. Počty hráčů v jednotlivých skupinách omezena na max 20+2. V první hodině je vždy na programu bruslení a ovládání puku, ve druhé hodině 20 min odděleně cvičení pro obránce a pro útočníky a zbylých 40 min budeme hrávat hry na malém prostoru.

Tréninky jsou koncipovány jako dovednostní, cílem je pracovat na detailech, na které se v klubech ne úplně klade důraz a udržet si ten správný pocit z ledu, aby nástup do předsezónní přípravy v klubech v červenci byl co nejplynulejší. 

Trenérské obsazení je již tradiční, i netradiční. Ctibor Melovský, Michal Žovinec, trenéři, kteří stáli za úspěchy uničovských Orlíků. Nepravidelně se zúčastní i vítkovičtí trenéři Luděk Krayzel, jeden z vůbec nejlepších trenérů v žákovských kategoriích, co znám, a Radek Phillipp, asistent repre U16 a vyhlášený trenér obránců. Že oba pánové mají něco odehráno snad nemusím uvádět. Ale tohle není z mého pohledu až tak důležité. Oba jsou to lidé, se kterými jsem strávil hodiny a hodiny diskutováním o hokeji, o výchově mladých hráčů o všech možných i nemožných detailech. Mají to stejně jako my. Milují hokej, práce s mládeží je to, co je baví nejvíc. Proto budeme na ledě s nimi. 

Cena je 990 CZK za hráče, v případě sourozenců je cena za každého dalšího 690 CZK.

V současnosti není na stránkách funkční rezervační systém, věřím, toto bude brzy odstraněno a budete se moci pohodlně registrovat na těchto stránkách. 

Posted by Ctibor Melovský in Články, Novinky, 0 comments

Do konce července pokračujeme už jen v Brně. Gólmani Grátis!

Dva víkendy jsme strávili v Ostravě na Sareze a byly to víkendy poměrně úspěšné a mám v plánu se do Ostravy příští léto vracet daleko častěji. Už jen ta cesta je daleko plynulejší a rychlejší než do Brna. No ale třeba bude stát nový zimák ve Vyškově a to by bylo úplně super. 

Ale teď už jezdíme až do konce července jen do Brna. A protože bychom se chtěli věnovat v maximální možné míře zakončení, tak nabízíme gólmanům odkudkoliv, že si to s námi mohou přijít užít grátis.  Jediné, co musí udělat, je nahlásit se předem. Mohou přijet a zachytají si dosyta. Ne do polosyta, ale dosyta. Pokud máte doma gólmana, který chytá rád, protože to je gólman a chce být gólman, tak na něj půjde puků a puků. Nebude nad ním nikdo stát a říkat mu, zvedni levou nohu nebo chyť ten puk, ale budou na něj jezdit hráči odpovídající věkové kategorie, budou chytat ve hře a možností chytit spoustu puků bude mít až běda.

Jaksi pozoruji takový divný trend, kdy hlavně rodiče gólmanů si myslí, že gólman tam je pro hráče, aby měli na koho střílet a že tak někomu dělá vlastně neocenitelnou službu. Ano to je jeden pohled. Poměrně pitomý, tedy dle mého soudu… Je to jistě pravda, ale není snad pravda, že gólman je od toho, aby chytal puky? Není snad od toho, aby chytl všechno, co na něj jde? A není to náhodou taky tak, že se tím zdokonaluje? Nebo si někdo snad myslí, že prostná bez živé střelby s trenérem gólmanů mohu toto nahradit? Jestli si tohle myslíte, myslete si to dál a přeji Vám hodně zdaru.

Ti, co chtějí chytat, ty rádi uvidíme v Brně každou neděli a ZADARMO!

Posted by Ctibor Melovský in Články, 2 comments

Termíny tréninků v květnu, červnu a červenci jsou již známy.

Termíny již tradičních tréninků na ledě v mimosezónním období jsou známy. Proti minulým letům jsme rozšířili neděle i o některé soboty a tréninky budou více tematicky zaměřeny na konkrétní činnosti nebo dovednosti. V nejbližších dnech se můžete začít registrovat. Na všechny se opět po roce velmi těšíme a protože s velkou částí loňských účastníků jsme se v průběhu sezóny nevídali, tak jsem zvědavý, co se kde událo.

Posted by Ctibor Melovský in Články, 0 comments

Silvestr 3-3 minigame

Poprvé letos zkusíme něco nového. ne zápas rodičů proti dětem, ale turnaj týmů, který si poskládají samotní hráči v minihokeji 3 na 3. Počet hráčů v týmu 6+1, věk 2002-2004 a 2005-2007. Pravidla? Zákaz hry do těla, žádní trenéři, hráči střídají jak se jim zachce, pouze rozhodčí. Naprosto nesvázáno taktikou trenérů, žádná kritika, pouze samotná hra kluků proti sobě. Tak, jak jim to přijde… Pro rodiče svařák, čaj, … možná i něco na zub.

Cena? 0 čili nula.

Kdy? jak název akce napovídá,tak na Silvestra od 9.00 do 13.00.

Mohou se hlásit celé týmy, ale i jednotlivci a to odkudkoliv!!! Po jednom týmu z Brna a Přerova už máme zaregistrováno, chystají se uničovští, šumperští, olomoučtí hráči, věřím, že odjinud se někdo ukáže. Registrace u mne na tel. 603 491235.

Posted by Ctibor Melovský in Články, 0 comments

Páteční individuální večerní tréninky střelby zrušeny do odvolání.

Dokud bude juniorka hrávat v pátky doma, tak se oblíbené Czech Eagles Shooting Fridays ruší bez náhrady. Stále je ale možno využít volné kapacity v pondělí a úterý večer(viz AKCE) a popř. po dohodě v týdnu individuální tréninky v ranních nebo dopoledních hodinách.

Posted by Ctibor Melovský in Články, 0 comments

Změny v neděli 17.7

Jedeme na 2 skupiny, mladší a starší. Mladší začíná v 10.00 na ledě, starší v 11.15. V mladší by nám bodl jeden gólman, u starších máme vyprodáno vč. gólmanů. Takže zítra, přátelé, se na Vás těšíme :-D.

Posted by Ctibor Melovský in Články, 0 comments
Jak to vidí JUDr. Pavel Zacha

Jak to vidí JUDr. Pavel Zacha

Pavel Zacha st, otec kluka, který byl po letech půstu zástupcem naší kotliny v TOP 10 draftu NHL, bez emocí a velmi trefně, jako již koneckonců mnohokráte, popisuje, kde je u nás zakopaný pes ve výchově mladých hráčů… Nemá smysl komentovat, kladivem přímo na hlavičku, jako již mnohokrát, pane Zacho. A teď už ten text …Pokračovat ve čtení →

Posted by Ctibor Melovský in Články, Novinky, 0 comments

Skatemill? Za 15 let to vyčichne jako trus v přírodě, říká Aleš Pařez

V Uničově dost populární, alespoň soudě podle toho, kolik lidí tam od nás jezdí a tváří se velmi nadšeně. Níže názory dnes téměř démonického kondičního trenéra Liberce Aleše Pařeza. Jeho vyjádření z pozice kondičního trenéra nelze zpochybnit. A jestli lze na skatemillu spravit techniku bruslení? Sám na to nemám názor. Snad ano. Mám jistou zkušenost s pár hráči, kteří na něm trávili hodně času. Jednoho z nich, byť se jednalo o výborného hokejistu, jsem kdysi označil nejhorším bruslařem v ročníku, kdy dopředu rovně to bylo OK, ale všechno ostatní velmi špatně. Jak jsem řekl… názor na to úplně nemám, co mám, jsou pochybnosti. Ale ty já mám vždycky ke všemu. Včetně toho, co dělám sám.

Pokračovat ve čtení →

Posted by spravcewebu in Články, Novinky, 0 comments